Ezel OSGB İş Sağlığı ve Güvenliği için 3. Havalimanı'nda

Ezel OSGB İş Sağlığı ve Güvenliği için 3. Havalimanı'nda

Cumhuriyet tarihinin en büyük ve stratejik projesi İstanbul Yeni Havalimanı'nda çalışmalar tüm hızıyla sürmektedir. 7785 hektarlık büyüklükte olan ve ilk etabının 2018 yılının Şubat ayında açılması planlanan havalimanına, günde 2 bin uçak iniş-kalkış yapabileceği öngörülmektedir.

Projenin toprak işleri ve inşaat faaliyetlerinin en yoğun ve zirvede olduğu zamanlarında, toprak işlerinde ve inşaat işlerinde çalışacak iş gücü mevcudu yaklaşık 28 bin ile 30 bin kişi civarındadır. Bu nedenle projenin iş güvenliği adına ne kadar önemli potansiyelde olduğu da açıkça görülmektedir.

İş güvenliği açısından da kendine özgün uygulamalar ve ilklere imza atılan projede, formen yardımcıları için oluşturulan “Güvenli Çalışma Alanları (Yükselti ve Römorklar)” Ezel OSGB tarafından yürütülen örnek iş güvenliği çalışmalarından yalnızca biridir.

Şantiyenin tamamında, iş güvenliği kültürünün oluşturulması ve geliştirilmesi amacıyla sürekli ve düzenli olarak eğitimler yapılmaktadır. Çünkü önlemek, ödemekten her anlamda daha ucuzdur. Ayrıca unutulmamalıdır ki proaktif yaklaşımlar kazaları önlemede en etkili ve önemli yoldur.

İşte bu doğrultuda kazaların ve meslek hastalıklarının önlenmesi ve güvenli çalışma alanlarının oluşturulması amacıyla 3. Havaalanı Şantiyesi’nde görev yapmaktayız…

Şirketiniz ile ilgili ön çalışmayı yapıp,

en kısa sürede geri dönüş yaparak sizlerle tanışmak isteriz.

Tıklayınız